Facebook

Hlášení Rozhlasu

Eliška Trojánková

I v naší obci Kamenný Přívoz vyrůstají reprezentanti České republiky.

Je jím i Eliška Trojánková narozená 17. 9. 2002, které reprezentuje Českou republiku ve Forbale.  Eliška žila do 10 ti let v Kamenném Přívoze. S forbalem začínala v 8 letech v klubu Vosi Praha, ve starší kategorii přestoupila do klubu Kajgr Chadov Praha. V 18 ti letech dostala nabídku na hostování do švýcarského klubu v Zugu. Po 1 roce se vrátila zpět do Chodova, aby v Česká republice odmaturovala na obchodní akademii se sportovním zaměřením  – Sportovní menegment. V roce 2021 přestoupila do Švýcarského klubuCHUR, kde má smlouvu do roku 2025 a kde také nyní žije. V reprezentaci hájí České barvy od roku 2021. Nejprve jako juniorka a od roku 2023 hraje za družstvo žen. Od 3. 12.2023 hrají tyto ženy na mistrovství světa v Singapůru. V posledních čtyřech letech, měly naše reprezentantky  určitou smůlu, že se umístnily vždy pod stupněm vítězů na čtvrtém (bramborovém) místě. Tak snad letos se jim povede vyskočit na stupně vítězů!!! Mají na to dobře našlápnuto, protože v prvním utkání porazily družstvo polských žen 9 : 3!!!

Ve čtvrtfinálovém utkání porazily ženy České republiky ženy Dánska 13 : 1 a postoupily do semifinále světového šampionátu a tím i do boje o medaile. V následujícím utkání se reprezentantky České republiky utkaly s reprezentantkami Finska a zároveň se kvalifikovaly na Olympijské hry 2024 do Paříže. S Finskem naše ženy prohrály 8 : 2. Finsko postoupilo do finále, kde se utkalo se Švédskem o zlaté medaile. Švédky vyhrály 6 : 4 a tím vyhrály celý šampionát. Finky vybojovaly stříbrné medaile a české florbalistky se utkaly se Švýcarkami o bronzové medaile. To se jim po velmi tvrdém boji povedlo a Švýcarky porazily 5 : 4. 

Perfektní výkony na letošním šampionátu dovedli české reprezentantky až na třetí místo na mistrovství světa 2023! K tomuto úspěchu ještě Eliška Trojánková obdržela cenu pro nejslušnější hráčku šampionátu. BLAHOPŘEJEME!!! 

Přejeme Elišce, naší rodačce, aby se jí dařilo v osobním i ve sportovním životě, aby se jí vyhýbala zranění, aby mohla i nadále mohla rozvíjet svojí sportovní karieru. Eliško, ve všem Ti držíme palce!!!                                  

Leden 2024
Václav Charvát